Komerční prezentace Aktual.: 26.10.2024 23:34

Madrid – Fotbalisté Barcelony zvítězili na hřišti Realu Madrid 4:0 a opanovali slavné El Clásico poprvé od 19. března loňského roku. V čele španělské ligy mají svěřenci Hansiho Flicka po 11 kolech před dnešním rivalem šestibodový náskok. Dvěma góly výhru zařídil Robert Lewandowski. Polský kanonýr v lize dal už 14 branek, což je dvakrát víc než má druhý Ayoze Pérez z Villarrealu, jenž dnes svému týmu pomohl k výhře 2:1 nad Valladolidem.

Fanoušci na madridském stadionu Santiago Bernabéu viděli v prvním poločase jen neuznaný gól Mbappého ze 30. minuty. Francouzský útočník tak při své premiéře proti Barceloně musel v 54. minutě přihlížet Casadóvě průnikové přihrávce, jíž našel v náběhu Lewandowského a polský střelec se tváří v tvář brankáři Luninovi nemýlil. Jen o pár desítek sekund později Lewandowski zvýšil na 2:0, když jej domácí obrana nechala po Baldého centru samotného hlavičkovat z malého vápna.

Na 3:0 zvýšil v 77. minutě po rychlé akci barcelonský supertalent Yamal a stal se nejmladším střelcem v historii nejznámějšího španělského derby. Výsledek zpečetil šest minut před koncem Raphinha. Katalánci ukončili „Bílému baletu“ sérii neporazitelnosti, jež trvala 42 zápasů. V posledním možném duelu tak zároveň uhájili vlastní rekord, mezi lety 2017 a 2018 totiž právě „Barca“ neprohrála 43 ligových utkání v řadě.

Villarreal šel do vedení ve 24. minutě, když Femenía našel centrem Barryho a ten zblízka hlavou překonal brankáře Heina. Domácí srovnali po hodině hry z penalty. Po Costově faulu na Syllu se prosadil sám faulovaný hráč. Šest minut před koncem „Žlutá ponorka“ znovu udeřila zásluhou centru a zakončení hlavou, rozhodující branku si už počtvrté v sezoně připsal střídající Pérez.

Villarreal uspěl po dvou ztrátách a na čtvrté Atlético Madrid, které má zápas k dobru, má náskok bodu. Valladolid je se sedmi porážkami z 11 zápasů na sestupovém 18. místě. Fotbalisté Girony prohráli na hřišti Las Palmas 0:1. Jedinou branku vstřelil ve 42. minutě Muňoz, Ladislav Krejčí odehrál za poražené celý zápas.

Španělská fotbalová liga – 11. kolo:

Valladolid – Villarreal 1:2 (60. Sylla z pen. – 29. Barry, 84. Pérez), Vallecano – Alavés 1:0 (80. vlastní Sivera), Las Palmas – Girona 1:0 (42. Muňoz), Real Madrid – FC Barcelona 0:4 (54. a 56. Lewandowski, 77. Yamal, 84. Raphinha).