Inspirovat, otevřít nové obzory a ukázat mladým lidem, jak mohou technologie využít k pozitivnímu dopadu na svět kolem sebe, přijede do Prahy desítka českých i zahraničních lídrů a expertů ve svém oboru. Vystoupí na čtvrtém ročníku globální technologické konference pro studenty Future Port Youth, která se bude konat 14. listopadu v prostoru Nová Spirála v Praze.
„Konference Future Port Youth je jedinečným místem, kde se o budoucnosti nejen bavíme, ale společně se studenty ji i tvoříme. Mladí lidé se zde setkávají se zapálenými inovátory, technologickými lídry a dalšími inspirativními osobnostmi. Ti je nabíjejí novou energií a odvahou využívat nejnovější technologie a pouštět se do vlastních projektů s pozitivním dopadem,“ vysvětluje šéf a zakladatel akce Martin Holečko.
Letos přislíbil účast například globální lídr a vizionář v oblasti technologií, filantropie a inovací Stephen Ibaraki, který patří mezi klíčové osobnosti technologického světa již od 70. let. Vede například konferenci AI for Good při OSN. O tématu dopadu umělé inteligence na hudební tvůrce přijede přednášet Sophie Hamilton ze společnosti Spotify.
Jak se rodí nová vesmírná generace promluví ambasador Evropské vesmírné agentury Jan Spratek. A jak bude vypadat budoucnost, kdy rozšířená realita poháněná AI prostoupí životy, představí Alvin Wang Graylin, globální viceprezident elektronického giganta HTC. Celkem organizátoři chystají deset tematických přednáškových bloků zaměřených na nejaktuálnější témata spojená s technologiemi a trendy současnosti.
„Mezi tématy se budeme věnovat i budoucnosti vzdělávání a dezinformací. Chceme ukázat, že technologie mají přesah do všech i na první pohled netechnických oborů. Proto se každoročně snažíme oslovovat k zapojení i humanitně, ekonomicky nebo umělecky zaměřené střední školy, kde studenti možná tolik neřeší, jak by mohli moderní technologie využít například ve svém budoucím povolání,“ doplňuje Holečko.
Letos pořadatelé očekávají až 800 návštěvníků, další tisíce studentů z Evropy, Afriky a Asie budou přednášky sledovat online ve školách se svými učiteli. Loni V se k akci registrovalo přes 5000 studentů ze 30 zemí. Registrované školy mají účast na akci zdarma. Po jejím skončení dostanou navazující pracovní materiály, které mohou využít například učitelé angličtiny ve svých hodinách.
„Účast na Future Port Youth pomáhá našim studentům rozšiřovat obzory v aktuálních tématech a zároveň zlepšovat jazykové dovednosti. Studenti mají možnost setkat se s mladými lidmi, kteří díky svým inovativním nápadům dosáhli významných úspěchů a různými způsoby pozitivně ovlivnili společnost,“ hodnotí pedagožka Michaela Chourová ze Základní školy J. A. Komenského v Lounech.
„Naši žáci si nejvíce cenili toho, že rozuměli přednáškám v angličtině a měli možnost se různými způsoby aktivně zapojovat po celou dobu akce, zejména pak obdivovali úspěchy mladých řečníků,“ dodává. Účast na konferenci by podle svých slov doporučila i ostatním školám.
Talentovaní studenti přijedou na akci, v rámci soutěže Future Port Awards, prezentovat své inovativní technologické projekty i v letošním roce. Nejlepší z nich vybrala odborná porota složená z organizátorů a řečníků festivalu. Hodnotícím kritériem bylo mimo jiné to, aby projekt přispíval k naplnění některého z cílů udržitelného rozvoje OSN. Letos přihlásilo své projekty 18 studentských týmů nejen z Evropy ale i z Afriky, USA nebo Asie.
Díky velkému prostoru bude mít letos možnost dorazit na místo výrazně větší počet škol a potkat se tak se světovými řečníky osobně. Stačí se pouze registrovat na webu konference přes přihláškový formulář.