Aktual.: 19.10.2024 23:02

Londýn – Fotbalisté Arsenalu v 8. kole anglické ligy po dlouhém oslabení prohráli na hřišti Bournemouthu 0:2 a poprvé v sezoně okusili porážku. Tottenham doma zdolal West Ham 4:1 a nad londýnským rivalem zvítězil poprvé od loňského února. Tomáš Souček za poražené odehrál 61 minut, Vladimír Coufal do hry počtvrté v řadě nezasáhl. Manchester United otočil domácí utkání s Brentfordem na konečných 2:1 a zvítězil po pěti soutěžních zápasech.

Arsenal nastoupil bez Saky a Ödegaarda a od 30. minuty navíc postrádal vyloučeného Salibu. Trossard vyslal na brankáře Rayu nepovedenou přihrávku, za kterou sám utíkal Brazilec Evanilson, kterého francouzský obránce zastavil stažením a byl vyloučen poprvé v profesionální kariéře.

V 70. minutě „Kanonýři“ okusili sílu vlastní zbraně a inkasovali po signálu z rohového kopu. Cook rozehrál po zemi na Kluiverta, jenž z první sklepl na Christieho a ten propálil brankáře Rayu. Právě španělský gólman o devět minut později fauloval ve vápně Evanilsona a nařízenou penaltu proměnil Kluivert.

Jediným neporaženým týmem v Premier League zůstal Manchester City. Arsenal je se 17 body třetí a na vedoucí Liverpool, jenž má k dobru nedělní zápas s Chelsea, ztrácí bod. Bournemouth je desátý.

West Ham vedl od 19. minuty, kdy se ve vápně Tottenhamu uvolnil Bowen a s pomocí teče jednoho z obránců našel ve vápně nehlídaného Kuduse, jenž zblízka otevřel skóre. Domácí odpověděli deset minut před pauzou, Kulusevského střela zpoza vápna překonala brankáře Areolu s přispěním levé tyče.

V druhém poločase si vybudovali „Spurs“ třígólové vedení v rozmezí osmi minut. Gólovou smršť odstartoval v 52. minutě Bissouma, následovala smolná vlastní trefa Todiba a branka Son Hung-mina. Korejský útočník, který se do domácí sestavy vrátil po krátkém zranění, mohl vzápětí zvýšit na 5:1, ale ve velké šanci trefil jen tyč. Čtyři minuty před koncem byl za úder do Sarrovy hlavy vyloučen Kudus. Tottenham je v nekompletní tabulce na šestém místě, West Ham je čtrnáctý.

Manchester United v utkání s Brentfordem dotahoval od páté nastavené minuty prvního poločasu, kdy se hlavou trefil Pinnock. „Rudým ďáblům“ se podařilo vyrovnat hned po změně stran, Rashford centrem našel na zadní tyči Garnacha, jenž si připsal druhý ligový gól v sezoně. V 62. minutě zajistil Höjlund svému týmu první vítězství po sérii tří ligových ztrát a dvou remíz v Evropské lize.

Poslední Southampton v zápase dvou nováčků neudržel proti Leicesteru poločasové vedení 2:0, prohrál 2:3 a stále čeká na první tříbodový zisk. Domácí poslali do vedení Archer a Aribo. Hosté snížili v 65. minutě gólem Buonanotteho. Od 73. minuty dohrávali domácí „Saints“ bez vyloučeného Frasera, jenž ve vyložené šanci stáhl ve vápně Vardyho a zavinil pokutový kop, který sám faulovaný hráč bezpečně proměnil.

Obrat dokonal v osmé minutě nastavení střídající Ayew. Jeho branka se stala nejpozdější vítěznou trefou „Lišek“ v historii a zároveň díky ní Leicester poprvé zvítězil ve venkovním zápase, v němž prohrával o dvě branky.

Aston Villa zvítězila na hřišti Fulhamu 3:1 a posunula se na čtvrté místo. Domácí v prvním poločase neproměnili penaltu a od 64. minuty hráli bez vyloučeného Andersena. Vítěznou branku vstřelil v 59. minutě Watkins, jenž se prosadil popáté v sezoně a posunul se na čtvrtou příčku v tabulce střelců.

Výsledky 8. kola anglické fotbalové ligy

Tottenham – West Ham 4:1 (36. Kulusevski, 52. Bissouma, 55. vlastní Todibo, 60. Son Hung-min – 19. Kudus), Fulham – Aston Villa 1:3 (5. Jiménez – 9. Rogers, 59. Watkins, 69. vlastní Diop), Manchester United – Brentford 2:1 (47. Garnacho, 62. Höjlund – 45.+5 Pinnock), Newcastle – Brighton 0:1 (35. Welbeck), Southampton – Leicester 2:3 (8. Archer, 28. Aribo – 65. Buonannotte, 74. Vardy z pen., 90.+8 Ayew), Ipswich – Everton 0:2 (17. Ndiaye, 40. Keane), Bournemouth – Arsenal 2:0 (70. Christie, 79. Kluivert z pen.).