Aktualizace: 11.02.2024 08:40

Praha – Pokles úrokových sazeb centrální banky začínají zohledňovat i banky ve svých spořicích produktech. Některé z nich základní sazby snížily či upravily podmínky pro jejich poskytnutí. Nejvyšší sazby bank na spořicích účtech stále lehce převyšují šest procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu, kterou má ČTK k dispozici. Česká národní banka ve čtvrtek rozhodla o snížení základní sazby o půl bodu na 6,25 procenta, koncem prosince ji snížila o čtvrt bodu.

Nejvyšší úrok na spořicím účtu lze nadále získat u Trinity Bank, která nabízí úrok až 6,3 procenta do 250.000 korun, nad tento limit 5,69 procenta. Při založení nového účtu na nových pobočkách ve vybraných městech a s trvalým bydlištěm v nich lze získat úrokovou sazbu 6,08 procenta.

Nejvyšší úrok na spořicím účtu bez jakéhokoliv limitu lze stále získat u VÚB Banky, která nabízí úrok 6,05 procenta. Jde ale o pobočku slovenské banky, a pokud klient nedodá potvrzení o daňovém domicilu z finančního úřadu, strhne mu banka daň 19 procent.

Druhé místo bez omezení výše vkladu a dalších podmínek zaujímá Max banka, dříve Expobank CZ, s úrokem 6,01 procenta. Následuje Air Bank, která přeskočila UniCredit. Air Bank vklady do 250.000 Kč úročí sazbou pět procent. Část přesahující tuto hranici úročí šesti procenty. Je ale potřeba pětkrát zaplatit kartou v předchozím měsíci.

UniCredit na svém spořicím účtu snížila úrok na 5,75 procenta, jde o akci jen pro nové klienty. Úročí se vklady do dvou milionů. Podmínkou jsou aspoň tři platby kartou za měsíc. Banka garantuje, že úrok nesníží do konce února. Dřívějším klientům dává standardně 2,5 procenta do limitu půl milionu.

Creditas nabízí sazbu 5,5 procenta pro vklady do 500.000 Kč, nad tento limit 3,1 procenta. mBank stále nabízí 5,5 procenta, podmínkou je ale běžný účet a volba jedné ze čtyř variant pravidelného spoření. Úrok 5,3 procenta má Moneta Money Bank, a to pro vklady do jednoho milionu korun. Část vkladu nad milion se úročí 0,5 procenta.

Fio banka drží sazbu 5,5 procenta, kterou se úročí vklady do 200.000 Kč. U Komerční banky se klienti mohou dostat až na sazbu pět procent. Základní úročení jsou dvě procenta a do 200.000 Kč. Bonusovou sazbu tři procenta navíc lze získat bez podmínek pouze do 29. února 2024.

Klienti Raiffeisenbank mohou nově dosáhnout na sazbu pět procent, z toho základní úroková sazba je 0,1 procenta a bonusová 4,9 procenta. Tu lze získat, když klient třikrát měsíčně zaplatí kartou. J&T Banka od 8. února nově nabízí pět procent, ale podmínkou je minimální vklad jeden milion Kč.

U České spořitelny lze získat sazbu pět procent, ale jen do 200.000 Kč. Navíc je třeba mít Plus účet, internetové bankovnictví George a investovat minimálně 300 Kč měsíčně pravidelným pokynem. ČSOB nabízí úročení pěti procenty pro vklady do 250.000 Kč. Stačí pětkrát měsíčně zaplatit kartou a nejméně jednou za tři měsíce se podívat do aplikace ČSOB Smart. Úročení platí do 5. dubna.

 

 

Podíl.
2024 © Network Today. All Rights Reserved.