Aktual.: 20.10.2024 23:24

Praha – Hokejisté Litvínova prohráli ve 13. kole Tipsport extraligy na ledě mistrovského Třince 2:3 v prodloužení a drží se v čele tabulky o skóre před Pardubicemi, které podlehly v Karlových Varech 1:2 v prodloužení. Třetí Mladá Boleslav vyhrála 4:2 v Kladně, které poprvé v sezoně nastoupilo bez dvaapadesátiletého majitele Jaromíra Jágra. Po sérii šesti porážek zabrala poslední Plzeň a zdolala Olomouc díky dvěma gólům obránce Lukáše Pulpána, který při výpomoci z prvoligového Sokolova nastoupil za mateřský klub poprvé od března 2020.

Litvínov si připsal pátou porážku z posledních šesti zápasů a nenavázal na páteční domácí výhru nad Kometou Brno 5:2. Třinec naopak zabral po sérii tří porážek. Oceláři si pomohli 49 střeleckými pokusy na branku. Premiérovou trefu v sezoně vstřelil útočník Michal Teplý. V prodloužení pak rozhodl ze samostatného úniku obránce Marian Adámek.

Pardubické Dynamo dokázalo bodovat posedmé za sebou, potřetí z toho prohrálo. Karlovy Vary zabraly po dvou duelech bez bodů a doma uspěla Energie potřetí za sebou. Po 43 sekundách nastavení rozhodl slovenský útočník Dávid Gríger, který skóroval dorážkou střely finského beka Tarma Reunanena, jenž ale zůstal uveden v oficiálním zápise jako střelec.

Kladno bez nemocného Jágra v šestém domácím utkání v sezoně vyšlo poprvé bodově naprázdno a podruhé prohrálo. Mladá Boleslav ve středočeském derby uspěla počtvrté v řadě a vyhrála počtvrté z posledních pěti kol. Brankou a asistencí se na tom podílel útočník Jan Buchtele.

Hokejisté Brna zdolali čtvrtou Spartu 2:1 po samostatných nájezdech a uspěli doma popáté za sebou. Pražané po sérii tří vítězství podruhé za sebou prohráli. Vítězný gól v rozstřelu si připsal slovenský útočník Andrej Kollár, který také v polovině úvodní třetiny odpověděl na přesilovkovou trefu Filipa Chlapíka a vyrovnal na 1:1.

Nevídanou přestřelku nabídl zápas mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi. Padlo v něm 16 gólů a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. Poslední obrat patřil Mountfieldu, jenž po výsledku 9:7 zaznamenal už sedmé domácí vítězství v řadě. Samostatná česká extraliga dosud v historii viděla jen dvě utkání, ve kterých padlo víc branek. Rekordní zápisy tvoří se sedmnácti góly duely Kladna s Jindřichovým Hradem (13:4) a s Třincem (7:10) v letech 1993 respektive 1995.

Liberec porazil doma České Budějovice 2:1. Bílí Tygři tak přerušili sérii čtyř porážek, které utrpěli při šňůře venkovních duelů, a na domácí led se vrátili vítězně. Naopak Motor nedokázal ani v šestém vystoupení venku v sezoně bodovat. V 51. minutě rozhodl útočník Michal Bulíř.

Na třinácté České Budějovice se tak dotáhla Plzeň, která slavila po obratu s Olomoucí. Hosté sice ještě po polovině utkání drželi dvoubrankové vedení, střelecky výrazně aktivnější domácí hráči ale do konce druhé třetiny srovnali a v čase 55:28 rozhodl o první plzeňské výhře od 29. září Pulpán. Zkušený host ze Sokolova z pozice obránce gólově udeřil dvakrát a ozdobil tak svoji obnovenou premiéru v dresu Západočechů.

Výsledky 13. kola hokejové extraligy

Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera 9:7 (2:3, 3:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 12. Tamáši, 20. McCormack (Freibergs, Pour), 23. Perret (Tamáši, T. Pavelka), 25. Miškář (Šťastný, Tamáši), 39. Šťastný (Miškář, Pláněk), 47. Dmowski (T. Pavelka, Bunnaman), 49. T. Pavelka (Jergl), 55. Batna (McCormack, Pour), 58. Perret – 4. Yetman (Nellis, Auvitu), 7. M. Kalus (Košťálek, Abdul), 18. Auvitu (Nellis, Roberts Bukarts), 30. Abdul (Yetman), 30. Barinka (P. Zdráhal, M. Kalus), 31. Nellis (Mikuš, Abdul), 59. Percy (M. Kalus, Barinka). Rozhodčí: Ondráček, Pilný – Klouček, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3982.

Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Smoleňák (Melka, Jarůšek), 34. Ticháček – 13. Junttila (Buchtele), 25. Lintuniemi (Skalický), 26. Dvořáček (Gewiese, Z. Doležal), 60. Buchtele (Skalický). Rozhodčí: Hribik, Sýkora – Špůr, Lhotský. Vyloučení: 2:5, navíc Melka (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4206.

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branka a nahrávky: 34. Pulpán (Holešinský, Klepiš), 40. Schleiss (Zámorský, Holešinský), 56. Pulpán (Mertl, Lev) – 13. Orsava (P. Musil, Kunc), 22. Plášek (Sirota). Rozhodčí: Zeliska, Květoň – Šimánek, Rožánek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4236.

Bílí Tygři Liberec – Banes Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. M. Ivan (J. Vlach, Faško-Rudáš), 51. Bulíř (Flynn) – 32. Štencel (Gulaš). Rozhodčí: Mrkva, Kika – Kajínek, Hynek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 5296.

HC Energie Karlovy Vary – HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Čihař (O. Beránek, Reunanen), 61. Gríger (Reunanen, O. Beránek) – 59. T. Zohorna (Smejkal, Červenka). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Gerát, Brejcha. Vyloučení: 3:4, navíc R. Kousal (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4830.

HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Sikora (Teplý, L. Hudáček), 35. Teplý (Smith, J. Jeřábek), 62. Marian Adámek (Daňo) – 1. M. Pekař (Baránek, Sandberg), 18. D. Kaše (O. Kaše). Rozhodčí: Šír, Cabák – Hlavatý, Axman. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 4740.

HC Kometa Brno – HC Sparta Praha 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Kollár (Jedlička), rozhodující sam. nájezd Kollár – 9. Chlapík (Hyka). Rozhodčí: Stano, Vrba – Blažek, Lederer. Vyloučení 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Předehrávka 30. kola:

18:00 HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav (vzájemný zápas v této sezoně: 5:2).

Dohrávka 9. kola:

18:30 HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera.

Pátek 25. října – 14. kolo:

12:00 HC Energie Karlovy Vary – Banes Motor České Budějovice (0:3),

17:00 HC Oceláři Třinec – HC Sparta Praha (0:3),

17:30 HC Vítkovice Ridera – HC Škoda Plzeň (2:3 v prodl.),

18:00 HC Olomouc – BK Mladá Boleslav (2:4), Bílí Tygři Liberec – HC Kometa Brno (2:1), Rytíři Kladno – HC Dynamo Pardubice (1:5), Mountfield Hradec Králové – HC Verva Litvínov (2:4).