Aktual.: 19.10.2024 16:16

Madrid – Fotbalisté Bilbaa se na čtvrteční utkání Evropské ligy s pražskou Slavií naladili ve španělské lize vysokým domácím vítězstvím 4:1 nad Espaňolem Barcelona. Alex Král za poražené odehrál celé utkání.

Domácí otevřeli skóre už v šesté minutě, kdy se z rohu trefil obránce Vivian. Ve 28. minutě zvýšil na 2:0 Iňaki Williams a ghanský reprezentant se za další dvě minuty radoval také jako střelec třetí branky Athleticu. Čtvrtou trefu Bilbaa přidal deset minut po přestávce Berenguer. Čisté konto domácímu brankáři Agirrezabalovi sebral až v nastaveném čase střídající Tejero, jenž se trefil z přímého kopu.

Svěřenci Ernesta Valverdeho v lize uspěli po dvou ztrátách a v neúplné tabulce jsou čtvrtí. Espaňol prohrál pošesté v sezoně a je na 14. místě.

Výsledky 10. kola španělské fotbalové ligy

Bilbao – Espaňol Barcelona 4:1 (28. a 30. I. Williams, 6. Vivian, 55. Berenguer – 90.+2 Tejero),

16:15 Pamplona – Betis Sevilla,

18:30 Girona – San Sebastian,

21:00 Celta Vigo – Real Madrid.