Aktual.: 10.10.2024 21:04

Mladá Boleslav – Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v předehrávce 10. kola extraligy doma Hradec Králové 2:1 a po čtvrté výhře z posledních pěti zápasů se posunuli ze čtvrtého místa na druhé. V čase 47:15 rozhodl premiérovou trefou za Bruslařský klub útočník Jan Buchtele. Dvanáctý Mountfield ani v pátém utkání venku v nové sezoně nebodoval.

Hosté byli v úvodu aktivnější. Ve 4. minutě pomohla Furchovi po střele Dmowského tyč. Po vyloučeních Lakatoše a Jánošíka se Mladá Boleslav ubránila i půl minuty v oslabení ve třech proti pěti. V čase 11:03 při trestu Gewieseho už Hradec Králové otevřel skóre. Po přihrávce Dmowského prostřelil domácího gólmana od modré čáry přes clonu McCormack.

Bruslařský klub odpověděl ve 14. minutě také v početní výhodě při pobytu Adama Novotného na trestné lavici. Lintuniemi našel před brankovištěm Čajku, který poslal puk za Filipa Novotného. Před první pauzou mohl otočit stav Dvořáček, exmladoboleslavského gólmana ale neprostřelil.

V úvodu druhé části zahrozil hradecký Perret. Furcha potom prověřili i Pláněk a Pavelka. V 33. minutě nepřekonal Filipa Novotného zblízka Suchý. Skóre se nezměnilo ani při přesilovce Mountfieldu při Junttilově vyloučení. Furch si poté nadvakrát poradil s únikem Radovana Pavlíka a nepřekonal jej ani z levé strany najíždějící Dmowski.

Čtyři sekundy před koncem druhé třetiny trefil hostující Pour zády v souboji Gewieseho loktem do hlavy a sudí Hribik s Cabákem jej po zhlédnutí videa vyloučili na pět minut a do konce utkání. V dlouhém oslabení ale Východočeši tlak soupeře ustáli.

Ve 48. minutě už Mladá Boleslav stav otočila. Lakatoš trefil z levého kruhu protější tyč a Buchtele poslal puk do branky bekhendovou dorážkou. Pro letní posilu ze Sparty a rodáka z Hradce Králové to byla první trefa v novém působišti.

Následoval tlak Hradce Králové, ale vyrovnání se svěřenci trenéra Tomáše Martince nedočkali. V závěru zkomplikovalo hostům situaci Freibergsovo vyloučení. Po Lakatošově přihrávce nedokázal pojistit náskok osamocený Skalický, ale domácí to mrzet nemuselo.

Hlasy trenérů po utkání:

Richard Král (Mladá Boleslav): „Začátek sezony se nám docela povedl, ale musím říct, že dnes byl Hradec minimálně dvě třetiny lepším týmem. My jsme nechytili začátek, udělali jsme tam tři fauly. Hned za začátku jsme hráli tři oslabení, což je prostě strašně moc. Jednou nás potrestali. Byli jsme dnes slabší v osobních soubojích, tím jsme se dostávali pod tlak. Naštěstí máme v bráně Furchína (Dominika Furcha), který nás zase podržel. Ve třetí třetině díky přesilovce jsme se dostali trošku víc do hry. Pak už jsme byli vyrovnaným soupeřem. V závěru, když to Hradec otevřel, tak jsme si vypracovali i nějaké přečíslení. Bohužel jsme ho nedokázali využít, takže jsme se strachovali do poslední vteřiny, ale kluci převedli obětavost, což nás zdobí od začátku sezony. Nějakým způsobem jsme to uhráli, ale ještě bychom si potřebovali pomoct v přesilovkách víc, než si pomáháme, nebo skoro nepomáháme.“

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Mladá Boleslav hraje výborně od začátku sezony. Hlavně dokáže zápasy, které jsou těsné a nerozhodné, překlápět na svoji stranu. My jsme neodehráli špatný zápas, ale bohužel jeden gól je strašně málo. Měli jsme šance na to, abychom góly dali. Musíme být důraznější v předbrankovém prostoru. Takové góly, jaké jsme dnes dostali, potřebujeme dávat. Potom věřím, že se odrazíme a půjdeme nahoru i výsledkově.“

Předehrávka 10. kola hokejové extraligy:

BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Čajka (Lintuniemi, Rekonen), 48. Buchtele (Lakatoš, Čajka) – 12. McCormack (Dmowski, Batna). Rozhodčí: Hribik, Cabák – Hynek, Klouček. Vyloučení: 6:4, navíc Pour (Hradec Králové) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 3001.

Mladá Boleslav: D. Furch – A. Čech, Pyrochta, Bernad, Gewiese, F. Pavlík, Jánošík, Lintuniemi – Junttila, Fořt, Skalický – Lakatoš, Čajka, Buchtele – J. Stránský, Suchý, Rekonen – Z. Doležal, Malínek, Dvořáček. Trenér: Král.

Hradec Králové: F. Novotný – Mudrák, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka – Dmowski, Tamáši, Perret – Šťastný, Miškář, R. Pavlík – Jergl, Batna, M. Chalupa – Pour, Štohanzl, A. Novotný. Trenér: T. Martinec.