Aktual.: 29.09.2024 20:50

Praha – Fotbalisté Slavie v 10. kole první ligy zvítězili ve vršovickém derby 4:0 na hřišti Bohemians 1905 a vedou tabulku o tři body před Spartou, která v pátek překvapivě nestačila doma 2:3 na Olomouc. Za týden se pražská „S“ utkají v Edenu. Plzeň doma v souboji pohárových účastníků jen remizovala s Mladou Boleslaví 1:1. Ostrava na svém stadionu zdolala poslední České Budějovice 2:1. V osmi zápasech tohoto kola padlo devět červených karet pro hráče, rekord drží deváté dějství sezony 1995/96 s 10 vyloučeními.

Slavii poslal v Ďolíčku do vedení ve 14. minutě El Hadji Malick Diouf, na něhož záhy navázal Tomáš Chorý. V 34. minutě si dal vlastní gól domácí stoper Ondřej Petrák a skóre uzavřel v 52. minutě Christos Zafeiris.

Slavia v lize porazila Bohemians poosmé v řadě při skóre 27:3, s vršovickým rivalem prohrála jediný z posledních 21 vzájemných ligových zápasů. Úřadující vicemistři jsou posledním týmem, který v sezoně nejvyšší soutěže neprohrál. „Klokani“ nenavázali na středeční postup v poháru přes třetiligové Brozany a v lize nevyhráli počtvrté za sebou. V tabulce jsou dvanáctí.

Plzeň, jež ve čtvrtek v Evropské lize remizovala ve Frankfurtu 3:3, poslal ve 20. minutě do vedení Prince Adu. Chvíli před pauzou ale za Mladou Boleslav srovnal Tomáš Ladra. V 51. minutě dostal červenou kartu hostující Denis Donát, Viktoria však přesilovku nevyužila a v závěru byl vyloučen i střídající domácí Lukáš Červ.

Plzeň sice s Boleslaví v lize pojedenácté za sebou neprohrála, ale doma s ní podruhé z posledních tří zápasů jen remizovala. Viktoria nedokázala odčinit porážku 0:3 z minulého kola na Slavii, v nejvyšší soutěži ztratila body podruhé za sebou a potřetí z posledních čtyř duelů a na třetím místě tabulky nevyužila šanci přiblížit se k druhé Spartě, na Slavii ztrácí už sedm bodů. Boleslav podruhé po sobě remizovala a je desátá.

Ostrava doma v sezoně nejvyšší soutěže vyhrála i počtvrté a získala tam 12 z celkových 17 bodů. O góly se rozdělili David Buchta a Ewerton, který navíc v první půli neproměnil penaltu. Dynamo snížilo těsně před koncem zásluhou bývalého hráče Baníku Quadriho Adedirana.

Slezané prohráli jediné z posledních osmi kol, pět ligových zápasů po sobě bodovali a jsou čtvrtí. Dynamo jako jediné v soutěži v úvodních devíti kolech nevyhrálo, z toho osmkrát prohrálo, a s jedním bodem je stále na dně tabulky. Na patnácté Teplice ztrácí už pět bodů.

V sobotu Jablonec porazil Hradec Králové 2:0, Liberec zvítězil na hřišti nováčka pražské Dukly 4:1, Slovácko zdolalo Karvinou 2:1 a Teplice uspěly v Pardubicích 1:0. Už v pátek Sparta podlehla doma Olomouci 2:3.

10. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava – Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 32. Buchta, 72. Ewerton – 87. Adediran. Rozhodčí: Rouček – Hájek, Pochylý – Kocourek (video). ŽK: Križan, Tischler, Adediran (všichni Č. Budějovice). Diváci: 6545.

Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)

Branky: 20. Adu – 43. Ladra. Rozhodčí: Nehasil – Kříž, Pečenka – Orel (video). ŽK: Kušej (Boleslav). ČK: 85. Červ – 51. Donát. Diváci: 8611.

Bohemians Praha 1905 – Slavia Praha 0:4 (0:3)

Branky: 14. Diouf, 16. Chorý, 34. vlastní Petrák, 52. Zafeiris. Rozhodčí: Všetečka – Mokrusch, Hrabovský – Petřík (video). ŽK: Vondra, Hybš (oba Bohemians). Diváci: 5531.