Aktual.: 28.09.2024 23:16

Praha – Fotbalisté Liberce v 10. kole první ligy otočili stav a po čtyřech brankách v druhé půli zvítězili v Praze nad nováčkem Duklou 4:1. Slovácko porazilo Karvinou 2:1, Jablonec vyhrál nad Hradcem Králové 2:0 a Pardubice podlehly Teplicím 0:1. V součtu s pátečním zápasem Sparty s Olomoucí udělili rozhodčí v tomto kole hráčům už sedm červených karet.

Duklu poslal proti Liberci do vedení už ve druhé minutě premiérovým gólem v nejvyšší soutěži Jakub Zeronik, krátce po změně stran se ale dvakrát prosadil střídající Lukáš Letenay a v 56. minutě přidal pojistku Michal Hlavatý. V nastavení uzavřel skóre Denis Višinský. Domácí útočník Jakub Řezníček se zatím 100. branky v nejvyšších soutěžích a vstupu do Klubu ligových kanonýrů nedočkal.

Slovan v lize zvítězil na Dukle po pěti duelech a v nejvyšší soutěži vyhrál po třech utkáních. V neúplné tabulce mu patří osmé místo. Pražský nováček nenavázal na poslední domácí triumf nad Českými Budějovicemi a v lize potřetí za sebou nezvítězil. V tabulce je čtrnáctý.

Teplice zvítězily na stadionu oslabených Pardubic 1:0. Domácí hráli od 28. minuty bez vyloučeného Dominiquea Simona, v závěru úvodního dějství dostal červenou kartu i Tomáš Solil. V 57. minutě oslabil hosty Michal Bílek, i tak ale Severočeši početní výhodu využili, když se v 86. minutě prosadil z penalty premiérovým gólem v české lize střídající Roman Čerepkai.

V nastavení byl vyloučen i domácí trenér Jiří Saňák. Utkání téměř atakovalo historický rekord samostatné ligy, podle specializovaného statistického webu CS Fotbal se v nejvyšší soutěži odehrály jen tři zápasy, v nichž rozhodčí udělil čtyři červené karty pro hráče.

Tepličtí zvítězili teprve podruhé v sezoně nejvyšší soutěže a po sérii čtyř ligových proher. Svěřenci trenéra Zdenka Frťaly zůstali v tabulce předposlední, na dnešního soupeře a Duklu už ale ztrácejí jen bod. Posledním Českým Budějovicím odskočili na pět bodů, Dynamo však odehrálo o zápas méně. Pardubice zvítězily v jediném z minulých šesti kol a jsou třinácté.

Slovácko poslal proti Karviné v osmé minutě do vedení Stanislav Hofmann, který byl ale záhy vyloučen. Červenou kartu dostal na konci první půle i hostující kapitán Jaroslav Svozil. V 75. minutě přidal pojistku Marek Havlík, v závěru už jen snížil rovněž střídající brazilský útočník Kahuan Vinícius.

Slovácko v lize bodovalo s Karvinou pojedenácté za sebou. Tým z Uherského Hradiště v nejvyšší soutěži vyhrál po třech zápasech a v neúplné tabulce je sedmý. Slezané v lize nebodovali po čtyřech utkáních a nespravili si náladu po vyřazení z domácího poháru od Kroměříže.

Hradec v Jablonci doplatil už na čtvrté vyloučení v ligové sezoně. Ve 33. minutě dostal červenou kartu bývalý křídelník Severočechů Václav Pilař. Domácí po změně stran přesilovku využili. V 64. minutě otevřel skóre Michal Beran a pojistku přidal střídající Matěj Polidar.

Jablonec doma v lize s Hradcem podvanácté za sebou neprohrál a bodoval potřetí z posledních čtyř kol. V tabulce poskočil na pátou příčku. „Votroci“ utrpěli porážku i ve čtvrtém venkovním utkání v sezoně nejvyšší soutěže a v tabulce jsou devátí s dvoubodovou ztrátou na severočeského soupeře. Královéhradeckému trenérovi Davidu Horejšovi nevyšel souboj proti bývalému klubu.

V páteční předehrávce utrpěl obhájce titulu Sparta doma šokující porážku 2:3 s Olomoucí. I v tomto utkání rozhodčí udělil červenou kartu a v dosavadních pěti zápasech kola bylo vyloučeno už sedm hráčů. Ligový rekord drží 9. kolo sezony 1995/96 s 10 červenými kartami.

V neděli jsou na programu zbylé tři zápasy včetně pražského derby mezi Bohemians 1905 a lídrem tabulky Slavií.

10. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha – Slovan Liberec 1:4 (1:0)

Branky: 2. Zeronik – 48. a 53. Letenay, 56. Hlavatý, 90.+1 Višinský. Rozhodčí: Rozhodčí: Hocek – Leška, Zoufalý – Rouček (video). ŽK: Halinský, Višinský, Varfolomejev (všichni Liberec). Diváci: 2688.

FK Pardubice – FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 86. Čerepkai z pen. Rozhodčí: Černý – Podaný, Pospíšil – Všetečka (video). ŽK: Simon, Šimek, Vacek, Patrák (oba mimo hřiště), Saňák (trenér) – Bílek, Horský. ČK: 28. Simon, 45.+1 Solil, 90.+3 Saňák (trenér) – 57. Bílek. Diváci: 1732.

1. FC Slovácko – MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 8. Hofmann, 75. Havlík – 87. Vinícius. Rozhodčí: Petřík – Ratajová, Kotalík – Berka (video). ŽK: Kohút, Vaško, Havlík – Botos, Svozil, Planka, Memič, Singhateh, Vinícius, Hyský (trenér). ČK: 22. Hofmann – 45.+3 Svozil. Diváci: 4149.

FK Jablonec – FC Hradec Králové 2:0 (0:0)

Branky: 64. Beran, 78. Polidar. Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Volf – Zelinka (video). ŽK: Čanturišvili, Nebyla, Hollý, Alégué – Samek, Petrášek, Krejčí, Horejš (trenér). ČK: 33. Pilař (Hradec). Diváci: 2342.