Aktual.: 6.10.2024 21:42

Praha – Hokejisté Litvínova prohráli v 9. kole Tipsport extraligy na ledě Mladé Boleslavi 2:3 v prodloužení a vedou tabulku nadále o pět bodů před Pardubicemi, které ve východočeském derby podlehly domácímu Hradci Králové 1:2 v prodloužení. Kladno ve čtvrtém domácím vystoupení doma ztratilo první body po porážce 2:3 v prodloužení s Kalovými Vary. Mistrovský Třinec zdolal před vlastním publikem Plzeň 4:3 po samostatných nájezdech.

Litvínov po úvodní sérii sedmi duelů bez bodové ztráty prohrál podruhé za sebou. Poprvé to bylo v pátek v Pardubicích po výsledku 1:3. V Mladé Boleslavi sice Verva dvakrát vedla, ale utkání rozhodl v čase 63:05 obránce Filip Pyrochta první využitou přesilovou hrou Středočechů v sezoně. Oba týmy postrádaly klíčové ofenzivní hráče. V litvínovské sestavě chyběl potřetí za sebou nemocný Ondřej Kaše, domácí hráli bez zraněného Dominika Lakatoše.

Hradec Králové díky úspěchu v derby slavil třetí domácí vítězství za sebou. Dynamo naopak utrpělo třetí porážku z posledních čtyř duelů. Mountfield proti favorizovanému Dynamu v závěru ztratil vedení, ale o jeho výhře rozhodl po 56 sekundách prodloužení lotyšský obránce Ralfs Freibergs.

O výhře Karlových Varů v Kladně rozhodl v čase 62:21 svým druhým gólem v utkání Nor Eirik Salsten, který se v české nejvyšší soutěži střelecky prosadil poprvé. Kladnu pomohly dvě trefy kapitána Radka Smoleňáka jen k bodu. V souboji bratrských dvojic Procházků a Redlichů se radovali z vítězství karlovarští Ondřej a Tomáš nad kladenskými Martinem a Sebastiánem. Energie po sérii tří porážek podruhé za sebou uspěla v nastavení.

Obhájce titulu Třinec vedl po úvodní třetině díky brankám Marka Daňa a Libora Hudáčka 2:0, ale ve 45. minutě prohrával. Obrat hostů řídili Petr Zámorský, Jan Skok, který skóroval v 17 letech v extralize poprvé, a Jan Schleiss. Oceláři vyrovnali trefou Miloše Romana a rozstřel rozhodl Hudáček.

Statistika zápasů 9. kola extraligy:

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Smoleňák (Tralmaks, Ticháček), 58. Smoleňák (Tralmaks, Ticháček) – 39. D. Moravec (Gríger, Jiskra), 51. Salsten (Gríger, Ilomäki), 63. Salsten (Ilomäki, Jaks). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 4044.

HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Daňo (A. Nestrašil, L. Hudáček), 17. L. Hudáček (A. Nestrašil), 53. Miloš Roman (Nedomlel, Teplý), rozhodující sam. nájezd L. Hudáček – 30. Zámorský (Lalancette), 42. Skok (D. Simon, T. Urban), 45. Schleiss (Matýs, Klepiš). Rozhodčí: Hribik, Kika – Axman, Blažek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4921.

BK Mladá Boleslav – HC Verva Litvínov 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 20. Junttila (Skalický), 51. Suchý (J. Stránský), 64. Pyrochta (F. Pavlík) – 12. Koblasa (M. Sukeľ, Zile), 31. Czuczman (Hlava, Gut). Rozhodčí: Sýkora, Pilný – Kajínek, Zíka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 3401.

Mountfield Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Batna (Estephan), 61. Freibergs (Perret) – 56. M. Kaut (Vála, R. Kousal). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 5976.