Aktualizace: 11.02.2024 20:36

Praha – Fotbalisté Slavie brankou v sedmé minutě nastavení vydřeli v úvodu jarní části první ligy výhru 4:3 nad Jabloncem. Bohemians 1905 zachránili v utkání 20. kola v Hradci Králové remízu 2:2 díky dvěma gólům střídajícího Jana Shejbala ze závěrečné desetiminutovky. Teplice zásluhou dvou branek Daniela Fily zdolaly předposlední Zlín 2:1.

Jablonec dokázal v dramatickém duelu na Slavii před více než 17 tisícovkami diváků třikrát vyrovnat, na druhý gól Václava Jurečky v utkání v závěrečných sekundách už ale odpověď nenašel. Dvakrát se za Pražany trefil v první půli Conrad Wallem, za Severočechy se prosadili Vachtang Čanturišvili, Jan Chramosta a Jakub Martinec.

Slavia vydřela páté ligové vítězství po sobě a z druhého místa v tabulce nadále ztrácí pět bodů na obhájce titulu Spartu. Navíc má k dobru odložené středeční utkání ve Zlíně. Jablonec z posledních tří kol získal jediný bod a je dvanáctý.

Hradci Králové zařídili proti Bohemians dvoubrankový náskok Filip Čihák s Danielem Vašulínem, v koncovce zápasu ale dvakrát skóroval Shejbal. V nejvyšší soutěži se zapsal mezi střelce poprvé od prosince 2021.

„Klokani“ v nejvyšší soutěži nezvítězili popáté za sebou, z toho počtvrté remizovali, a v neúplné tabulce jsou devátí. Hradec vyhrál jediné z posledních sedmi kol a patří mu jedenácté místo.

Teplický útočník Fila se v duelu se Zlínem prosadil v 36. a 62. minutě, za hosty se trefil v 59. minutě střídající záložník Tom Slončík. Vzájemný zápas tak počtvrté v řadě skončil výsledkem 2:1 pro domácí mužstvo. Severočeši uspěli v nejvyšší soutěži po třech duelech a jsou na desátém místě neúplné tabulky, navíc odehráli o zápas méně. „Ševci“ zůstali předposlední o skóre před Českými Budějovicemi, oproti kterým mají utkání k dobru.

„Skláři“ bodovali doma v lize po dvou utkáních a dnešnímu soupeři nepodlehli na svém hřišti v 17. ligovém zápase v řadě. Zlín nenavázal na výhru 2:1 z úvodního vzájemného duelu této sezony ani na triumf 4:0 nad Hradcem Králové v posledním kole podzimní části.

Pět zápasů se odehrálo už v sobotu. Sparta zvítězila na hřišti nováčka z Karviné 3:0. Plzeň remizovala 1:1 s Mladou Boleslaví, kterou poprvé vedl trenér David Holoubek. Liberec si poradil s Olomoucí 2:0, Pardubice navzdory oslabení nečekaně triumfovaly na Slovácku 2:1 a poslední České Budějovice překvapivě přehrály Ostravu 3:0.

Výsledky 20. kola první fotbalové ligy

FK Teplice – FC Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 36. a 62. Fila – 59. Slončík. Rozhodčí: Machálek – Caletka, Lakomý – Berka (video). ŽK: Labík – González. Diváci: 3086.

FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 2:2 (1:0)

Branky: 32. Čihák, 74. Vašulín – 80. a 83. Shejbal. Rozhodčí: Radina – Váňa, Pfeifer – Kocurek (video). ŽK: Čmelík, Leibl – Hůlka, Hybš, Veselý (trenér), Shejbal. Diváci: 6118.

Slavia Praha – FK Jablonec 4:3 (3:2)

Branky: 3. a 11. Wallem, 24. a 90.+7 Jurečka – 5. Čanturišvili, 14. Chramosta, 48. Martinec. Rozhodčí: Starý – Kubr, Machač – Volek (video). ŽK: Holeš, Tijani, Schranz – Kratochvíl, Hanuš, Nebyla. Diváci: 17.202.