Aktual.: 20.10.2024 21:23

Praha – Fotbalisté Slavie ve 12. kole první ligy zvítězili v Jablonci 2:1. Vršovičtí zůstávají jediným neporaženým týmem soutěže a vedou tabulku o šest bodů před pražským rivalem a obhájcem titulu Spartou. Mladá Boleslav remizovala 2:2 na hřišti Bohemians 1905, týmy kopaly v závěru penaltu za ruku. Slovácko doma podlehlo Teplicím 0:2 a Karviná si poradila s beznadějně posledními Českými Budějovicemi 4:1.

Na jablonecké Střelnici otevřel v 18. minutě skóre premiérovým gólem za červenobílé Simion Michez a po hodině hry přidal pojistku Ondřej Lingr. Vzápětí snížil Vachtang Čanturišvili, ale srovnat domácí nedokázali.

Slavia v lize s Jabloncem počtrnácté za sebou neprohrála, z toho podvanácté zvítězila. Celek z Edenu v posledních deseti kolech bodoval naplno a ideálně se naladil na čtvrteční zápas Evropské ligy v Bilbau. Severočeši naopak nenavázali na minulé drtivé vítězství 5:0 v Liberci a v lize utrpěli porážku po dvou výhrách. V tabulce jsou šestí.

Mladou Boleslav poslal v Ďolíčku do vedení v 39. minutě Lukáš Mašek, za Pražany po přestávce vyrovnal Vladimír Zeman. V závěru do konečného skóre promluvily penalty, nařízené za ruku. Za Boleslav ji proměnil Patrik Vydra, v nastavení pak sice domácí Júsuf Hilál na první pokus neuspěl, z dorážky však rozhodl o konečné remíze.

Středočeši budou ve čtvrtek ve druhém utkání Konferenční ligy hostit Lugano. Na výhru čekají už šest soutěžních zápasů, naposledy zvítězili téměř před dvěma měsíci. O moc lépe na tom ale nejsou ani Vršovičtí, kteří vyhráli jediné z posledních šesti kol. Obě mužstva mají shodně 13 bodů, Boleslav je desátá, Bohemians o příčku za ní.

Slovácko v šestém domácím utkání v sezoně nejvyšší soutěže poprvé nebodovalo. Rozhodla o tom branka Abdallaha Gninga z 42. minuty, výhru hostů pojistil v 82. minutě střídající Filip Horský. Domácí trefili v první půli třikrát tyč a po hodině hry neproměnil Marek Havlík pokutový kop. Tým z Uherského Hradiště prohrál se Severočechy v nejvyšší soutěži po deseti duelech a zůstal sedmý. Teplice bodovaly třetí kolo po sobě, podruhé za sebou venku vyhrály a patří jim 14. příčka.

Karviná se posunula na osmé místo. Slezanům proti Českým Budějovicím zařídil triumf dvěma góly v sedmé a 46. minutě Filip Vecheta. V první půle se trefil ještě Amar Memič a po změně stran Kahuan Vinícius, v 81. minutě snížil premiérovou brankou v nejvyšší soutěži Jakub Matoušek. Dynamo nevyhrálo v lize 33. venkovní zápas v řadě a s jediným bodem je nadále jasně poslední o šest bodů za patnáctými Pardubicemi.

Karviná s dnešním soupeřem neprohrála doma v lize ani šestý vzájemný duel a na svém stadionu bodovala popáté za sebou. Jihočeši čekají na tříbodový zisk v nejvyšší soutěži už 15 utkání a jako jediní v ligové sezoně nezvítězili.

V sobotu obhájce titulu Sparta porazila doma Liberec 2:1. Plzeň zvítězila v Ostravě 3:1, Hradec Králové remizoval s Olomoucí 1:1 a nováček Dukla Praha zdolala Pardubice 2:1.

Výsledky 12. kola první fotbalové ligy

Bohemians Praha 1905 – FK Mladá Boleslav 2:2 (0:1)

Branky: 65. Zeman, 90.+5 Hilál – 39. Mašek, 83. Vydra z pen. Rozhodčí: Szikszay – Pečenka, Zoufalý – Zelinka (video). ŽK: Pleštil, Kovařík – Vydra. Diváci: 5689.

1. FC Slovácko – FK Teplice 0:2 (0:1)

Branky: 42. Gning, 82. Horský. Rozhodčí: Zaoral – Paták, Malimánek – Černý (video). ŽK: Azevedo, Krmenčík, Vaško, Cicilia – Bílek, Beránek, Labík. Diváci: 4073.

MKF Karviná – Dynamo České Budějovice 4:1 (2:0)

Branky: 6. a 46. Vecheta, 29. Memič, 63. Vinícius – 81. Matoušek. Rozhodčí: Beneš – Podaný, Váňa – Kocourek (video). ŽK: Ekpai (Č. Budějovice). Diváci: 2326.

FK Jablonec – Slavia Praha 1:2 (0:1)

Branky: 66. Čanturišvili – 18. Michez, 61. Lingr. Rozhodčí: Rouček – Nádvorník, Machač – Všetečka (video). Bez karet. Diváci: 5237.