Aktual.: 27.10.2024 20:54

Praha – Fotbalisté vedoucí Slavie zvítězili ve 13. kole první ligy nad Duklou 3:0 a zůstali jako jediní v sezoně nejvyšší soutěže neporažení. Vršovičtí vedou tabulku o sedm bodů před Plzní, která zdolala Spartu 1:0 a vystřídala ji na druhém místě. Obhájce titulu ztrácí na Slavii už devět bodů. Mladá Boleslav remizovala s Karvinou 1:1, Bohemians 1905 vyhráli v Teplicích 2:1.

V prvním poločase skóroval za Slavii proti Dukle Tomáš Chorý z penalty, po přestávce zisk tří bodů pojistili Matěj Jurásek a svou druhou trefou znovu Chorý. Dukla zůstala na třináctém místě. Tým z Julisky tak v české lize Slavii ještě ani jednou neporazil, ačkoli na to měl již 19. pokus.

Zápas Plzně se Spartou ve vyprodaných Štruncových sadech rozhodl ve 30. minutě jedinou brankou Prince Adu. Viktoria v lize se Spartou bodovala počtvrté z posledních pěti zápasů, z toho třikrát zvítězila. Plzeň potvrdila aktuální formu a vyhrála třetí kolo po sobě. Letenští naopak prohráli tři z posledních čtyř ligových duelů a završili nepovedený týden. Ve středu utrpěli v Lize mistrů v Manchesteru debakl 0:5 se City.

Mladou Boleslav poslal do vedení v nastavení první půle premiérovým gólem v nejvyšší soutěži střídající Matyáš Vojta, v 57. minutě srovnal za Karvinou Amar Memič. V 83. minutě neproměnil penaltu mladoboleslavský Patrik Vydra, jenž neuspěl ani ve čtvrtek v Konferenční lize při porážce 0:1 s Luganem.

Středočeši v lize nevyhráli pošesté za sebou a v tabulce jsou na 12. místě. Celkem čekají na vítězství osm soutěžních utkání. Karviná nezdolala dnešního soupeře v lize pojedenácté v řadě, v nejvyšší soutěži ale prohrála jediný z posledních osmi zápasů a je devátá.

Bohemians bodovali venku v lize pošesté za sebou. O jejich výhře v Teplicích rozhodly dvě branky Jana Matouška v prvním poločase, na které odpověděl v 67. minutě snížením Robert Jukl. Severočeši nepotvrdili výhru z minulého kola na Slovácku a nebodovali po třech kolech. V tabulce jim patří 14. místo, Pražané se posunuli na osmou příčku.

V sobotu Ostrava vyhrála v Pardubicích 3:2, Liberec rozstřílel v dlouhé přesilovce Slovácko 4:0, Hradec Králové uspěl v Českých Budějovicích 2:0 a Olomouc remizovala doma s Jabloncem bez branek.

13. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 1:2 (0:2)

Branky: 67. Jukl – 6. a 40. Matoušek. Rozhodčí: Černý – Antoníček, Podaný – Petřík (video). ŽK: Kovařík, Frühwald (oba Bohemians). Diváci: 4115.

Slavia Praha – Dukla Praha 3:0 (1:0)

Branky: 33. z pen. a 89. Chorý, 57. Jurásek. Rozhodčí: Starý – Kříž, Slavíček – Orel (video). ŽK: Lingr (Slavia). Diváci: 18.402.

FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 1:1 (1:0)

Branky: 45.+2 Vojta – 57. Memič. Rozhodčí: Berka – Vlček, Kotalík – Szikszay (video). ŽK: Vydra (M. Boleslav). Diváci: 1490.

Viktoria Plzeň – Sparta Praha 1:0 (1:0)

Branka: 30. Adu. Rozhodčí: Rouček – Paták, Machač – Všetečka (video). ŽK: Jemelka – Kairinen, Wiesner, Suchomel. Diváci: 11.620 (vyprodáno).